Genetik Test İstanbul

Genetik Testi yaptırmak için uygun ve güvenilir laboratuvar bulmak biraz zor.Uzmanlık vetecrübe gerektiren bir işlemdir genetik testler bundan dolayı hem zaman hem para kaybetmemek için profesyonel bir laboratuvar hizmeti almak gerekir.

Genetik test çeşitleri nelerdir

Hemofili: Kanın pıhtılaşmasını sağlayan proteinlerin vücut tarafından üretilememesi sonucu meydana gelen hemofili kalıtsal bir hastalıktır ve sonu ölüme kadar gidebilir.

Down sendromu: Normalde 46 kromozoma sahip olan vücut, down sendromu hastalığında 27 adettir. Belirli yüz şekline sahip olan down sendromu hastalarının zekâ seviyeleri düşüktür ve konuşma becerileri zayıftır.

Renk körlüğü: Beynin bazı renkleri algılayamaması sonucu oluşan hastalığın bir diğer adı da daltonizmdir. Beyin mavi, yeşil ve kırmızıyı algılayamaz ve renk körlüğü yaşayanlar dünyayı neredeyse tamamen siyah ve beyaz görür.

Albinoluk: Cilde rengini veren melanin pigmentinin almaması nedeniyle ortaya çıkan albinoluk hastalığında, deri çok ince ve beyazdır ayrıca saçlarda beyaz renge sahiptir.

Orak Hücreli Anemi: Alyuvar hücrelerinin orak şeklini alması sonucu oluşan hastalık sonucunda alyuvarlar vücudun ihtiyaç duyduğu oksijeni taşıyamaz ve damarların tıkanmasına sebep olarak kan dolaşımını engeller.

Bu hastalıklara ek olarak, kistik fibrozis, astım, otizm, lösemi, meme kanseri, akciğer kanseri, lenfoma, kolon kanseri gibi kanser türleri, diyabet, guatr, fenil ketonüri gibi hastalıklar da kalıtsal hastalıklar arasında yer alır.

Genetik danışma kimlere gereklidir?

  • Akraba evliliği yapan ve soy ağacında genetik bir rahatsızlığa sahip olan eşler
  • Çocuklarında bedensel ya da zihinsel özre ve omurilik ya da sinir sistemi kapanma defektine sahip olanlar
  • Daha önceki gebeliklerinde nedeni bilinmeyen düşük ve ölü doğum yaşayan anne adayları
  • Ultrasonda rastlanılan anomaliler
  • Gebelikte yapılan tarama testlerinde yüksek risk sahibi olanlar
  • Kromozal değişiklik taşıyan aileler
  • Daha önceki ocuğunda kromozom bozukluğu yaşayanlar
  • 35 yaş ve üzeri ileri yaş gebelik yaşayanlar

Kromozom Analizi X ve Y kromozom testleri ,karyotip analizi,babalık testi,kardeşlik ve annelik testi, gebelik genetiği,kısırlık genetiği ve tüm genetik testler genetik merkezimizde uygun fiyatlarla çalışılmaktadır.
Lütfen bizden fiyat alınız.

0212 5325550

0216 6021010

4447522

Bir cevap yazın